President ISKA Česká republika, předseda Českého svazu Wa-te jitsu dó, mezinárodní rozhodčí, trenér a zkušební komisař I. třídy sebeobrany, karate a tai chi, organizátor soutěží, závodník kumite a kata, vychoval mnoho mistrů Evropy a světa, sám mistr světa (ISKA, WKC, WTKA), osobní cvičení s čínskými, japonskými a okinawskými mistry, autor knih Sebeobrana Wa-te jitsu, VIP ČUBU, píše se o něm v Encyklopedii bojových sportů I a II, které vydala ČUBU, jako jediný v republice předvádí tameshiwari technikou nukite (přerážení špičkami prstů otevřené ruky), kterou měl tu čest veřejně předvést v roce 2012 ve Španělském sále na Pražském Hradě u příležitosti 40. výročí šíření a rozvoje bojových sportů a umění v ČR. Odborník na rozvoj vnitřní energie a tlakové body.

Bojovým uměním se zabývá od roku 1970. Začal jsem trénovat trénovat judo v klubu TJ NHKG (dnešní AcelorMittal). Od roku 1974 trénuje karate. V TJ Baník Ostrava získal první mistrovský černý pás, který složil před zkušebními komisaři p. Olinem Ohnútem (předseda ČSKe), Ing. Jurkovičem (pověřenec kata pro ČR) a p.Václavem Havlů (mistr Evropy a vicemistr světa v kumite). Složení této komise zaručovalo úroveň a kvalitu prováděné zkoušky. byl členem výkonného výboru. V klubu trénoval jsem děti, dospělé a vedl reprezentační družstvo žen, byl členem výkonného výboru klubu a zkušebním komisařem ČSKe.

Založil Junior karate klub Ostrava, později Český svaz Wa-te jitsu dó a bojových umění, který je členem České unie bojových umění. Studoval wing chun, Alkampf-jitsu, páky u mi¬stra Jiu jutsu p. Petráše a okinawské styly karate jitsu u mistrů karate Okinawy. Mistr Johny Vansimpsen 9.Dan Aiki jitsu ho přijal za svého žáka.

Sportovní úspěchy:

2018 mistrovství světa WTKA, 1. místo formy softstyle, 3. místo formy hardstyle se zbraněmi, Marina di Carrara, Itálie

2014 mistrovství světa WTKA, 1. místo old masters, Marina di Carrara, Itálie

2008 mistrovství světa , 3. místo mix formy se zbraněmi Olomouc, 2. místo formy se zbraněmi muži

2007 mistrovství Evropy 3. místo tradiční japonské formy, Szentes, Maďarsko

závodil v kata i kumite do 65 kg, později do 70 kg v Krajské lize a Národních pohárech. Poslední zápas kumite absolvoval ve 40 letech proti Markovi Hegedyšovi z Baníku Havířov na Národním poháru

Odchovanci: mistři světa a Evropy, vícemistr světového poháru, mistři republiky ČSFR, ČR – cca 40 studentů, většinou kumite